Kotle Atmos

Porovnání nejdůležitějších parametrů

Příkon
 
 
 
 
 
 
 
Výkon
27 kW
20 kW
20 kW
25 kW
26 kW
35 kW
22 kW
Palivo
tuhé 
tuhé 
tuhé 
tuhé 
tuhé 
tuhé 
tuhé 
Hmotnost
306 kg
225 kg
273 kg
379 kg
235 kg
345 kg
303 kg
Ohřev užitkové vody
 
 
 
 
 
 
 
Objem
 
 
 
 
 
80 l
 

Kotle Atmos jsou dobrým přítelem pro všechna tuhá paliva

Značka, která na našem trhu patří k těm vůbec nejznámějším. Jde o rodinnou firmu s československou tradicí, a to již od roku 1935. Tehdy se ještě zabývala auty jezdícími na dřevoplyn, ale po válce samozřejmě přišla změna, kompresory značky ATMOS znal celý svět. Kotle na dřevo se vyráběly už za socialismu (poprvé se předvedly v roce 1968) a dnes se v tradici pokračuje pod původními majiteli. Patnáct patentů a skoro stovka typů různých kotlů, to vše je spjato s rodinou Cankářů, která pokračuje ve firmě už několik generací.

Většina výroby jde do zahraničí, zájem má doslova celá Evropa

Kotle Atmos jsou evropskou špičkou, odpovídá tomu fakt, že čtyři pětiny produktů jdou přímo na export – ať už je to Německo, Velká Británie, Ukrajina nebo třeba Španělsko. V dnešní nabídce se stále objevují kotle na dřevo nebo uhlí, hnědouhelné brikety nebo kombinované kotle na zplynování dřeva. Lidé, kteří preferují topení dřevem nežijí jen na venkově, rodinný dům na periferii města také jistě uvítá kotle této značky s tradicí a dlouholetými zkušenostmi. Historie nebyla vždy jednoduchá, pod rukama Jana Cankáře se v Bělé pod Bezdězem ale povedl malý zázrak. Splněný cíl v podobě úspěchu na zahraničním trhu, ale také celosvětově dobrý zvuk, co víc ještě dodat?

Například kotel na pelety značky Atmos má účinnost až 93 % a splňuje emisní třídu 5, vytápění je navíc poměrně jednoduchá záležitost. Tomuto modelu sice patří budoucnost, ale současnost je stále otázkou spalování surového dřeva – i tady hraje Atmos důležitou roli nejen na českém trhu. Nabízí se zde také možnost zažádat o dotaci v příslušném programu, více informací nabídnou oficiální zdroje státní správy. Tudíž, v případě zájmu, se vše podstatné brzy dozvíte.

Pomohlo vám srovnání?
Hodnoceno 32 hlasy, průměrně 4.2 z 5