Kotle Protherm

Porovnání nejdůležitějších parametrů

Příkon
0.092 kW
0.092 kW
55.5 kW
 
 
 
 
Výkon
24.6 kW
23 kW
12 kW
9 kW
19.1 kW
 
26.5 kW
Palivo
plynové 
 
elektrické 
 
 
 
 
Hmotnost
35 kg
31 kg
33.1 kg
34 kg
31.6 kg
 
35 kg
Ohřev užitkové vody
ano 
 
ne 
 
 
 
 
Objem
7 l
5 l
7 l
 
 
 
 

Kotle značky Protherm se vyvážejí doslova do celého světa

Specialista hlavně na elektrokotle, a to už od samého začátku devadesátých let minulého století. Když se řekne Protherm, mnoha lidem se vybaví právě tento typ kotlů. Už jen proto, že už v roce 1993 zaujímala tato původně pražská firma dvě třetiny trhu s těmito pomocníky mnoha domovů. Čtvrtstoletí na českém trhu přineslo i pestrou nabídku kondenzačních plynových kotlů, které jsou dnes velmi oblíbené. Takže, jak to všechno začalo?

Protherm je zaručená kvalita už dlouhá léta

Sídlo firmy byste hledali v Chrášťanech, okrese Praha-Západ, tedy jinak řečeno Středočeský kraj. Export do Británie začal v roce 1999, dnes už je samozřejmostí export do více než dvaceti světových zemí, Asie nebo Afrika mají zájem o kvalitní kotle značky Protherm už skoro celou jednu generaci. V nabídce jsou plynové závěsné kotle s výkonem do 50 kW, elektrokotle a průtokové ohřívače nebo prostorové regulátory. V sortimentu jsou desítky různých kotlů, takže o výběr rozhodně nebude nejmenší nouze.

Na rozdíl od jiných českých, resp. československých firem Protherm nemá žádnou hmatatelnou historii za bývalého režimu, funguje teprve od roku 1991. Zajímavé jsou také názvy jejích produktových řad, které výrobci pojmenovali podle divokých zvířat – kotle řady TIGER, PANTHER, LEOPARD jistě připomenou i slavné tanky. Velké plus je určitě i bohatá servisní síť. Na přelomu tisíciletí se výrobní závod hodně modernizoval a čtyři pětiny výroby šly na export. Sto tisíc kusů kotlů ročně je určitě zajímavé číslo. V roce 2004 se Protherm stalo součástí velké skupiny Vaillant Group. V rámci prodeje plynových kotlů ve střední Evropě jde o stabilní společnost, v současnosti se nabízí i pestré solární sestavy.

Pomohlo vám srovnání?
Hodnoceno 26 hlasy, průměrně 4.6 z 5