Kotle Junkers

Porovnání nejdůležitějších parametrů

Příkon
 
 
 
 
 
 
 
Výkon
23.6 kW
25.2 kW
24.2 kW
25.2 kW
28 kW
 
21.6 kW
Palivo
 
 
 
 
 
 
 
Hmotnost
30 kg
36 kg
45 kg
36 kg
72 kg
36 kg
49 kg
Ohřev užitkové vody
ano 
 
 
 
 
 
 
Objem
 
 
 
 
 
 
 

Plynové kotle značky Junkers jsou na trhu už přes sto let

Junkers, to je značka, která nabídne osvědčenou kvalitu. Se vším začal jistý Hugo Junkers, jenž na přelomu devatenáctého a dvacátého století přemýšlel o možnosti využití plynu místo uhlí pro průtokový ohřívač vody – což by se hodně osvědčilo třeba v koupelnách. Značka Junkers byla založena v roce 1895 a v roce 1932 se zapojila do koncernu Robert Bosch GmbH. V polovině devadesátých let se pak Junkers přejmenovává na Bosch Termotechnika (Thermotechnik), kvalita německých výrobků a prvotřídní pověst tu je však i nadále…

Dnešní trend znamená jediné – mít doma kondenzační variantu

Kondenzační plynový kotel Junkers je ekonomický a také dlouho vydrží. Účinnost oproti dřívějším modelům je až o pětinu větší, což výrazně sníží náklady na vytápění nebo ohřev vody pro domácnosti. Dnes působí značka Junkers ve městě Wernau, výrobce se věnuje plynovému centrálnímu vytápění a také zabezpečovací technice plynových přístrojů. Jako vůbec první se Junkers prosadil na trhu s piezoelektrickým zapalováním plynových sporáků, kombinovaný kotel s automatickým zapalováním je pak otázkou začátku osmdesátých let.

A závěsný plynový kondenzační kotel, který zabere jen málo prostoru a jehož účinnost je výborná ještě dnes? Ten přišel na světlo světa poprvé již v roce 1989. A to není vše, nejnovější z generací kondenzačních kotlů Condens 9000i se objevil v roce 2016, vzhled je špičkový, ale také komfortní a jednoduchá obsluha tu hraje prim. Montáž je hotová za krátkou chvíli a údržbu tento kotel takřka nevyžaduje. Pokud tedy přemýšlíte o plynu, určitě byste měli do finálního výběru zahrnout právě produkty značky Junkers. Od udělení patentu na kalorimetr pro Huga Junkerse na konci devatenáctého století sice uplynulo mnoho času, ale tradice je tradice, že?

Pomohlo vám srovnání?
Hodnoceno 9 hlasy, průměrně 4.4 z 5