Kotle Verner

Porovnání nejdůležitějších parametrů

Příkon
 
 
 
 
 
 
 
Výkon
25 kW
25 kW
20 kW
 
45 kW
45 kW
25 kW
Palivo
tuhé 
 
tuhé 
 
tuhé 
tuhé 
 
Hmotnost
465 kg
430 kg
370 kg
 
630 kg
630 kg
575 kg
Ohřev užitkové vody
 
ano 
 
 
 
 
 
Objem
 
 
 
 
 
 
 

Automatický kotel na tuhá paliva, přesně to reprezentuje česká značka Verner

Jednoduchá obsluha a export do celého světa. Vlastní konstrukce a vývoj kotlů, spolehlivost na jedničku. I to jsou kotle Verner, které jsou už tradiční českou záležitostí. Celou generaci na trhu si firma z Červeného Kostelce rozhodně zaslouží. Výhodou jsou i velmi nízké provozní náklady, jako u všech kotlů na tuhá paliva – zde je ale vše dotaženo takřka k dokonalosti. Jak šla historie s tímto tradičním domácím výrobcem kotlů?

Poblíž Náchoda začal v devadesátých letech velký boom

V roce 1992 přišel první zplyňovací kotel na dřevo, o čtyři léta později se objevil na trhu průmyslový kotel pro spalování slámy. Dřevní pelety? Již rok 1998, interiérový kotel se zadním přikládáním byl poprvé prodán v roce 2007. Do sortimentu pod hlavičkou kotle Verner patří nejen automatické kotle na obilí a pelety, ale také originální krbová kamna nebo klasické kotle na kusové dřevo. Roční náklady na vytápění RD dřevem jsou oproti uhlí nebo peletům stále nízko, jak ukazují i odborné studie zpracované touto společností – a také zkušenosti mnoha domácností.

Automatické kotle Verner jsou určeny pro různé typy paliv (např. pelety z konopí, slunečnic a podobně), nabídnou účinnost až 93 % a dlouholetou životnost. Výhodou je také pohyblivý rošt a regulace do nejmenšího detailu podle potřeby majitele. Tím rozhodně nemusí být jen domácnost na venkově, kotle Verner se dodávají například i do zemědělských družstev nebo základních škol, penzionů a dalších větších staveb. Jedním z nejnovějších modelů firmy Verner je Golem, nabízející jmenovitý výkon od 90 kW až do úctyhodných 2 500 kW, velmi nízká spotřeba paliva (může jít i o relativně dost vlhkou biomasu) je skutečným průlomem.

Pomohlo vám srovnání?
Hodnoceno 16 hlasy, průměrně 4 z 5