Kotle Vaillant

Porovnání nejdůležitějších parametrů

Příkon
 
5.5 kW
 
 
4 kW
 
 
Výkon
 
26.5 kW
 
 
21.2 kW
 
 
Palivo
plynové 
plynové 
 
 
plynové 
 
plynové 
Hmotnost
 
34.5 kg
 
51 kg
33 kg
 
35 kg
Ohřev užitkové vody
ano 
 
 
 
 
 
ano 
Objem
 
 
 
 
 
 
 

Historie firmy Vaillant se začala psát ve vestfálském městečku Remscheid

Více než století na trhu má za sebou značka Vaillant, dnešní špička ve světě kondenzačních plynových kotlů. Jméno Johann Vaillant se poprvé zviditelňuje v rámci německy mluvících zemí v roce 1874. Plynová koupelnová kamna, která spatřila světlo světa o dvacet let později, pak znamenala skutečnou revoluci. Plyn relativně rychle ohříval vodu a člověk, který se sprchoval, nebyl vystaven škodlivým látkám. Na konec devatenáctého století jednoduše paráda!

A jak to celé bylo dál? Zapojil se i zajíc

Oficiální tváří společnosti se pak stal v roce 1899 velikonoční zajíček, líhnoucí se ze skořápky. Vybral jej samozřejmě sám zakladatel Johann, když si zrovna prohlížel časopis. O šest let později se plynová kamna do koupelny dala pověsit, takže se v této části bytu ušetřilo dost místa. Dnes už je to vlastně klasika, na svou dobu ale šlo o převratnou myšlenku. Ve dvacátých letech minulého století přišlo i ústřední topení, na začátku sedmdesátek pak Vaillant expandoval do světa – zatím šlo o Velkou Británii nebo Francii, za krátkou dobu se prodávaly už miliony spotřebičů! Začátek devadesátých let se pak nesl v duchu ochrany životního prostředí, Vaillant výrazně snížil emise a založil dceřinou firmu v Československu nebo Polsku.

Solární ohřev vody v roce 1997. Vlastní tepelná čerpadla v továrně v Gelsenkirchenu v roce 2006. A vstup na asijský trh o rok později, což byl pro původně německou společnost opravdu velký moment! Ventilace, klimatizace a topná technika, to je zelené logo se stylizovaným zajícem. Právě kotle Vaillant nabídnou účinnost až skvělých 109 %, jsou ideální pro podlahové topení a přinesou i velmi tichý chod, což je pro mnoho rodinných domů a bytů určitě prvořadá záležitost.

Pomohlo vám srovnání?
Hodnoceno 24 hlasy, průměrně 4.2 z 5